Vážený návštevník!
Vítam Vás na oficiálnej domovskej stránke našej spoločnosti Terran Slovakia s.r.o.

Čo sa deje, keď oddanosť rodiny je zachovaná cez viaceré generácie?

Môj otec, Kálmán Mészáros v 1920 na juhu Slovenska začal vyrábať strešnú krytinu.

Vtedy ešte nemohol vedieť, že táto malá firma s dvomi tromi zamestnancami do 2010 rozrastá na multinacionálnu spoločnosť európskej kvality, ktorá zamestná viac ako 250 osôb a je prítomná na trhu v ôsmich krajinách.

Môj otec by sa tiež radoval, že jeho podnikanie je rovnako v rukách našej rodiny. Z generácie na generáciu sme preniesli dôležité posolstvo môjho otca – zabezpečenie trvácnosti striech, ako toto posolstvo môžeme považovať za výnimočné poslanie.

Vedenie firmy som prebral v roku 1973 od mojich rodičov ako najmladší člen našej rodiny. Výkon našej fabriky založenej na manufaktúrnej báze rozrástla vtedy, keď sme v roku 1993 zabezpečili neustále fungujúci výrobný pás s manuálnym obsluhovaním. Hoci technológia bola založená na manuálnej báze, ale aj v tom čase sme vedeli vyrobiť 1 milión kusov škridiel ročne.

Rýchla technologická inovácia kráčajúca s dobou vo výrobe expandovala v roku 1997, keď do nášho podnikania vstúpila tretia generácia nasledovníkov vedenia spoločnosti. V poslednom desaťročí sme vybudovali tri výrobné fabriky vybavené najmodernejšiou plnoautomatizovanou výrobnou technológiou v Bólyi, Kuntszentmiklósi a vo Vlčanoch v Slovenskej republike. V tomto roku sme zahájili výstavbu novej výrobnej haly v meste Bóly, kde bude spustená výroba na novom výrobnom páse.

Sme pyšní na to, že naša spoločnosť po technologickej a technickej stránke patrí do špičky výroby betónových škridiel v Strednej Európe.

V dnešnej dobe je veľká rarita, že spoločnosť pôsobiaca v Maďarsku je plnej miere v maďarskom vlastníctve. Toto tvrdenie je platné iba na našu spoločnosť v oblasti výroby betónových škridiel. Naviac spoločnosť Terrán Tetőcserép Kft. je už 98 rokov v rodinnom vlastníctve, pričom ju riadi už tretia generácia rodinných príslušníkov.

Základnými firemnými hodnotami našej spoločnosti od začiatkov existencie sú kontinuálna inovácia a neustále udržateľná kvalita našich produktov a vzťahov s našimi partnermi.

Vždy som veril v tom, že my nielen vyrábame a predávame betónové škridly, ale ponúkame bezpečie pre ľudí, zabezpečíme pre nich teplo domova a zdobíme ich obydlia. Podľa ich vkusu, aby sa ešte viac cítili doma vo svete.

Dr. Mészáros Vilmos