1920-1999

Zakladateľ tradície výroby betónovej škridly Mediterran Kálmán Mészáros sa zaoberal výrobou škridiel v obci Neded na území dnešnej Slovenskej republiky. Ručne vyrobené tzv. „Mészáros škridly” sú viditeľné už viac ako 90 rokov na strechách domov hlavne v obciach Vlčany a Neded.

Vilmos Mészáros išiel v šľapajách svojho otca, a v roku 1995 v maďarskom meste Bóly začal vyrábať betónové škridly na poloautomatickej výrobnej linke. Dnes už výrobná technológia zodpovedá moderným európskym požiadavkám kvality s výrobou na plnoautomatickej linke.

1999-2004

Vďaka dynamickému vývoju výroby, výrobných technológií a investícií do rozvoja produktov bol počiatočný formát škridly Mediterran 15 nahradený modelom Mediterran 10, ktorý sme neskôr prekrstili na Danubiu.

V roku 2000 vo Vlčanoch (okres Šaľa) vznikla spoločnosť Mediterran Slovakia s.r.o.. Vo fabrike sa vyrába škridla na plnoautomatickej výrobnej linke, ktorá je zárukou vytvárania istej kontinuálnej zásobárne produktov a poskytnutia služieb na vynikajúcej úrovni.

V roku 2001 bola naša ponuka výrobkov rozšírená o produktovú líniu Coppo – antičká červená, ktorá svojou formou a farebnými odtieňmi evokuje pocit slnečného stredomoria.

V roku 2003 sme náš sortiment doplnili o kompletnú produktovú líniu Coppo, ktorá sa vyznačuje špeciálnou dvakrát ošetrenou povrchovou úpravou. Táto škridla v ten istý rok získala aj veľkú cenu na výstave Construma v Budapešti.

2005

V roku 2005 sme na trh zaviedli produktovú líniu Rundo, tzv. “Bobrovku” s plochým povrchom. Táto škridla dodáva estetický vzhľad historickým budovám a je vhodná na pokrytie striech akéhokoľvek typu (tradičné domy, rekonštrukcie).

Škridla Rundo získala ešte v tomto roku ocenenie na významnej medzinárodnej výstave.

Vlnitá škridla Standard bola rovnako uvedená na trh v priebehu 2005.

2007

Pokračovaním doterajších úspešných produktových línií sú ploché škridly Zenit. Tie svojimi vlastnosťami – carbonová farba, obdĺžnikový tvar, homogénny povrch – predstavujú nový trend oproti bežným vlnitým škridlám. Škridly Zenit sú ošetrené jedinečnou povrcovou úpravou EVO.

2008 – 2013

V roku 2008 boli ošetrené povrchovou úpravou ColorSystem aj škridly Rundo, Danubia, Coppo a Zenit Antická červená.

V roku 2009 sme uvádzali produktovú líniu Vlčanka, ktorá sa vyznačuje svojimi prirodzenými farbami.

V roku 2013 boli ošetrené povrchovou úpravou EVO aj škridly Zenit Carbon a Bridlica.

2014 – 2016

V roku 2014 bola ošetrená povrchovou úpravou EVO aj škridla Zenit Grafit.

V roku 2015 sme zaviedli novú produktovú líniu Synus. Synus je betónová strešná krytina s jedinečným vlnitým profilom – sínusoidou. Je vyrobená z vysokokvalitného farbeného betónu s dvojnásobnou povrchovou úpravou.

Značka spoločnosťi v roku 2015 bola zmenená na TERRAN. Hlavným dôvodom rebranding značky je skutočnosť, že ponuka spoločnosti sa postupne rozrástla a odklonila od výroby strešných krytín typických pre oblasť Stredozemného mora, čo označenie Mediterran evokovalo. Postupne sa zmenil aj cieľový trh spoločnosti a v súčasnosti väčšina zákazníkov pochádza zo strednej Európy. Vypustenie prívlastku Medi a nové označenie Terran má symbolizovať spoločnosť, ktorej produkty svojou kvalitou i dizajnom obstoja kdekoľvek na svete.

V roku 2016 sme rozšírili farebnú škálu o prekrásne odtiene:
– Tmavohnedá farba je dostupná pri strešnej krytiny Danubia ColorSystem a Rundo ColorSystem.
– Škridla Zenit EVO je už k dispozícii v piatich vyhotoveniach. Novinkami sú: Bridlica NEW, Granit a Onyx.

Krytina SYNUS EVO bola dostupná na trhu od 1. mája 2016. Obsiahne v sebe výhody krytiny Synus okorenené štipkou povrchovej úpravy EVO.

V roku 2016 sme zaviedli aj nový produkt TERRANterm v piatich rôznych vyhotoveniach z hľadiska materiálu tepelnej izolácie.

Súčasnosť

Spoločnosť Mediterran Slovakia, s.r.o., je v súčasnosti známa ako renomovaný výrobca betónových škridiel a kompletných strešných systémov. Základnými podmienkami udržiavania spokojných zákazníkov sú svedomitá vedecko-výskumná práca a precízna expedičná politika popri udržiavaní požiadaviek najvyššej kvality našich produktov.

Vízia do budúcnosti

Filozofiou našej spoločnosti je vytvorenie pocitu radosti zo života prostredníctvom kvalitných fyzikálnych vlastností našich produktov, ich farieb a tvarov. Podnikáme vážne kroky v oblasti vývoja produktov, aby ste pomocou našich škridiel mohli Vaše strechy pokrývať na základe Vašich predstáv, fantázie a štýlu.